Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníková etiketa

Doutníkové etiketa je soubor nepsaných pravidel, které by měl kuřák doutníků dodržovat, pro příjemné kouření doutníku a nerušení svého okolí. Některé body je nutné striktně dodržovat, jiné jsou v dnešním výkladu liberální. Pro lepší orientaci si přečtěte naše doporučení a názory na doutníkovou etiketu.
1.    Doutník ořezáváme nástroji k tomuto procesu určenými
2.    Doutník se zapaluje doutníkovými zápalkami nebo žhavícím zapalovačem (benzínové zapalovače mohou nepříjemně ovlivnit chuť doutníku, obyčejné zápalky jsou pro pohodlné zapálení příliš krátké)
3.    Kouření doutníku by nemělo vadit okolním hostům, zejména by se měl brát ohled na v okolí sedící dámy nebo děti
4.    Prstýnek na doutníku můžete nechat (v minulosti se na doutníky dával, aby si gentlemani neumazali od popela bílé rukavičky, později se sundával, aby se nedávala najevo cena doutníku)
5.    Doutník není nutné kouřit až do konce, pokud vám doutník přestane chutnat, nebo je horký a požitek si nevychutnáte, můžete ho odložit
6.    Pokud vám doutník hoří nerovnoměrně nebo při kouření zhasne, můžete jej znovu zapálit (V luxusnějších podnicích vám popel oříznou, ale není to nutné. Naopak je nevhodné doutník nechat zhasnout záměrně a nechat si zbytek na později)
7.    Doutník se netípá jako cigarety, pokud jej už nebudete kouřit, pouze jej odložte do popelníku
8.    Doutník nikdy nešlukujte a kouř nefoukejte na okolní gentlemany

*Tento článek byl zkopírovaný ze starého doutníkového katalogu. Pokud máte zájem o aktuální informace, podívejte se do našich recenzí na doutníky, katalogu doutníkových značek nebo návodů

Komentáře nejsou povoleny.