Ramon Allones Exclusivo Gran Bretana
V těsném sledu několika dnů po vykouřeném Ramon Specailly Selected, přišel na řadu další slibovaný doutník této značky, avizovaná regionální edice pro Velkou Británii. Doutníky mají velikost Petit Belicoso a celkem bylo uvolněno pouze 5.000 krabic po deseti kusech. Dojem z doutníku před zapálením byl velice dobrý, ale s tím i související vysoké očekávání, jak obstojí po konstrukční stránce a zajímavostí chuťového profilu. Na všechny složky doutníku jsou samozřejmě použity kubánské tabákové listy. Jako doplněk jsem k doutníku zvolil rum Don Papa, který díky své jemnější výraznosti umožní doutníku dostatečně vyniknout.
Po konstrukční stránce je vše zcela v pořádku, dokonce i tah je po oříznutí lepší než u prvního kusu od Ramon Alones. Oříznutí bylo trochu tužší a rameno doutníku dávalo pocit velké plnosti, i díky tomuto tah potěšil. Na druhou stranu u doutníků v této cenové kategorii bych očekával tah zcela perfektní. Před zapálením doutník působí jako jeho soukmenovec tóny cedru s lehkým dozvukem zemitosti. První potáhnutí. Produkce dýmu by mohla být o něco větší, chuť je příjemná, nijak extrémně výrazná. Z počátku doutník působí zemitěji, s tóny kůže a velmi lehkou kořenitostí. Zatímco v druhé polovině se přidává dřevnatost a chutě čokolády. Ke konci doutníku se produkce dýmu zlepšuje, potěšující bylo i bezproblémové hoření. Doutník je zakončen zemitostí a lehkými kávovými tóny.
Přestože jsem z tohoto doutníku nabyl po konstrukční stránce lepší dojem než z již několikrát zmiňovaného Specially Selected, v budoucnu bych si jej už nekoupil a to především díky vysoké ceně, která by musela být alespoň poloviční, tak aby při tomto poměru cena/výkon zaujala. V této cenové relaci je obecně velice těžké aby doutník odpovídal vysoké ceně. V kombinací s tím, že se zde bohužel žádná chuťová bomba nekonala, vám doutník pouze dopřeje pocit něčeho “limitovaného” a regionálně vyjímečného. Bohužel má v této relaci více zajímavějších konkurentů ať už z řad kubánských (Cohiba robusto, Marcão 5, nebo z větších rozměrů např. RyJ Churchill) nebo i nekubánských, kde je možností jak tyto finanční prostředky proměnit v popel ještě daleko více. Při další návštěvě ostrovů bych tak zvažoval regionální edici od značky Bolivar nebo některou v tuzemsku nedostupnou značku.
Deixar uma resposta
Você deve ser logado Este post e comentário.